MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.
XII Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje Bełchatów 2021
Prezydent Miasta Bełchatowa Miariola Czechowska zaprasza do udziału w XII Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2021. Prezentacje konkursowe odbędą się 27 listopada br., o godzinie 13:00 w sali teatralno - widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.
Uczestnicy tegorocznej edycji OST (RE)akcje zmierzą się w dwóch kategoriach, tj. solo/duet oraz teatr. Główną nagrodą tegorocznych Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2021 jest Grand Prix Prezydenta, w wysokości 1500 zł (dla najlepszej prezentacji).
Uczestnicy zaprezentują jeden układ choreograficzny. W kompozycji, przygotowanej z pełną dowolnością środków wyrazu. Forma i treść powinny być zgrane w jedną całość obrazu choreograficznego. W konfrontacjach mogą wziąć udział amatorskie zespoły taneczne, duety i soliści. Dana instytucja delegująca/choreograf/teatr może wystawić dwie prezentacje: w kategorii solo/duet - jedno solo i jeden duet oraz jedną prezentację w kategorii teatr (soliści i duety mogą tańczyć w kategorii teatr). Łącznie można wystawić 3 prezentacje (jedno solo, jeden duet i jeden teatr).
Przegląd Konkursu oceniać będzie profesjonalne Jury reprezentujące różnorodne dziedziny tańca w składzie: Jacek Owczarek, Michał Ratajski, oraz Krzysztof Skolimowski
Kilka słów o jury:
Jacek Owczarek - tancerz, choreograf, pedagog, kierownik Instytutu Choreografii i Technik Tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi, dyrektor Materii. W latach 1994-2003 był tancerzem Teatru Tańca Alter w Kaliszu, współpracował z Teatrem Bretoncaffe w Warszawie. Był aktorem i tancerzem w Teatrze Nowym w Łodzi, wziął wówczas m.in. udział we wspólnym projekcie Leszka Bzdyla i Piotra Cieplaka Przed południem, przed zmierzchem. Tworzył choreografię, ruch sceniczny i występował w kilkudziesięciu przedstawieniach teatralnych, współpracował m.in. z Pawłem Miśkiewiczem, Mikołajem Grabowskim, Piotrem Cieplakiem, Konradem Dworakowskim oraz Darią Kopiec. Od 1996 uczy tańca współczesnego i kontakt improwizacji. Współautorka Międzynarodowego Festiwalu Kino Tańca w Łodzi (2002–2006). Brał udział w międzynarodowych projektach, m.in. w berlińskim teatrze Volksbühne, w Paryżu i Mau-Beige we Francji, w ramach festiwalu Roma Europa oraz w Museums Quartier w Wiedniu. W 2009 założył w Łodzi grupę Pracownia Fizyczna, stworzył spektakle jak Meandrująca rzeka, a3, Zdarzenia we współpracy z muzykami Pawłem Szamburskim i Patrykiem Zakrockim, Re:akcje, Fajdros, (dwa ostatnie powstały we współpracy z Dotknij Teatru). Tańczył w spektaklu Soul Project / PL Davida Zambrano, zrealizowanego przez Pracownię Fizyczną we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne.
Michał Ratajski – performer, pedagog, tancerz, choreograf. Absolwent kierunku Choreografia i Techniki Tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi. Dyplomowany instruktor tańca współczesnego. Stypendysta Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Uczestnik międzynarodowej wymiany nauczycieli: kontakt improwizacji – „ECITE” oraz performerów – „100 DANCERS”. Założyciel Teatru Tańca i Fundacji KIJO. Pomysłodawca i organizator FRU Festiwalu (Polski Festiwal Kontakt Improwizacji) w Łodzi. Współzałożyciel Akademii Kontakt Improwizacji – AKI. Twórca I_GO_SYSTEM (Practise Proposals). Wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. Kurator Sceny Tańca AOIA. Laureat kilku nagród. Na co dzień związany z Łodzią. Tworząc ruch sceniczny współpracuje z teatrami w Polsce. Producent, reżyser i choreograf wielu spektakli oraz video tańca. Nieustanny badacz – poszukiwacz. Symultanicznie student i wykładowca.
Krzysztof Skolimowski - Tancerz , pedagog , starszy wykładowca i kierownik Pracowni Somatyki w Tańcu i Terapii i Tańca Nowoczesnego na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Wiceprezes i nauczyciel Jogi w fundacji Art of Living Polska.
Choreograf , reżyser spektakli tanecznych dla dzieci. Współpracuje z Instytucją kultury Materia w Łodzi i Pracownia Fizyczną dr hab. Jacka Owczarka i Teatrem V6.
Wszystkim zwycięzcom 1 miejsc oraz zdobywcom Grand Prix przysługuje bezpłatna akredytacja na rok 2022.