MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Wakacje 2020 z Miejskim Centrum Kultury

Wakacje zbliżają się do nas wielkimi krokami! Miejskie Centrum Kultury, jak każdego roku, ma do zaoferowania moc artystycznych atrakcji na okres letniego odpoczynku. Dzieci oraz młodzież, które lubią aktywny wypoczynek, zachęcamy do przyjrzenia się naszej tegorocznej ofercie zajęć i warsztatów.

Wakacje to czas odpoczynku, ale również czas do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. W tym roku letni kalendarz  MCK wypełni cykl twórczych zajęć, które odbywać się będą w lipcu i sierpniu. W tegorocznej ofercie znajdzie się aż trzynaście różnych propozycji! Zaczynamy już od 6 lipca!

Zajęcia są odpłatne. Bilety do nabycia w kasie Kina Kultura już od 22.06.2020r. oraz w systemie sprzedaży online.

Deklaracja uczestnictwa w zajęciach

Procedury bezpieczeństwa uczestników zajęć

WAKACJE 2020

MUZYCZNE WAKACJE" | zajęcia muzyczne
Data: 7.07.2020
Godzina: 10:00 – 12:00
Miejsce: sala teatralna MCK PGE GM
Wiek uczestników: Od 10 lat
Ilość miejsc: 12
Odpłatność: 40 zł
Instruktorzy: M. Stempczyński

Miłośników muzyki zapraszamy na dwugodzinne zajęcia edukacyjno artystyczne, podczas których poznają poprzez zabawę muzykę z różnych zakątków świata, gatunki muzyczne oraz instrumenty.  Nie zabraknie również gier i zabaw ruchowych związanych z muzyką, quizów muzycznych, a także zajęć rytmicznych z wykorzystaniem perkusji.

LALKA W KADRZE" | warsztaty teatralne
Data: 6-10.07.2020
Godzina: 10:00 – 12:00
Miejsce: sala teatralna MCK PGE GM
Wiek uczestników: Od 7 lat
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: 50 zł
Instruktorzy: M.Biniek, A. Bielska

 "Lalka w kadrze" to wakacyjne  interaktywne warsztaty, które pozwolą od środka poznać rzeczywistość teatralną. Uczestnicy warsztatów wraz z prowadzącymi instruktorami stworzą scenariusz etiudy teatralnej.  W ramach zabawy twórczej dzieci staną się scenografami, aktorami a nawet reżyserami. Stworzą też samodzielnie bohaterów naszej inscenizacji - lalki, które potem umieścimy w kadrze. Cały projekt teatralny zostanie sfilmowany i udostępniony na naszym fanpejdżu na facebooku oraz stronie internetowej.

MIAUUU!" | warsztaty plastyczne
Data: 13-15.07.2020
Godzina: 10:00 – 12:00
Miejsce: pracownia plastyczna 3.17 - MCK PGE GM
Wiek uczestników: Od 12 lat
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: 50 zł
Instruktorzy: M. Kucharska

Czy są tutaj miłośnicy kotów? Podczas 3 dniowych warsztatów plastycznych, młodzież za pomocą folii aluminiowej, drutu, papieru i farb wykona przestrzenna figurkę psotnego kotka. Wcześniej, każdy uczestnik zaprojektuje swoje zwierzątko. Po zakończeniu warsztatów wszystkie kotki trafią do domów swoich autorów.

ZAPROŚ PSZCZOŁY DO DOMKU" | warsztaty przyrodnicze
Data: 16.07.2020
Godzina: 10:00 – 11:00
Miejsce: sala warsztatowa 3.14 MCK PGE GM
Wiek uczestników: Od 7 lat
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: 19 zł
Instruktorzy: M. Guderska

Jak odróżnić pszczołę od osy? Jakie znaczenia mają w życiu człowieka malutkie stworzonka latające wokół nas? Kim są dzicy zapylacze i jak ich chronić? Tego właśnie Wasze pociechy dowiedzą się podczas naszych warsztatów. Na zajęciach na dzieci czekać będzie niespodzianka, bowiem wspólnie z nami dzieci wykonają domek / hotelik dla małych, dzielnych i dzikich zapylaczy, który będą mogły zabrać do domu i zamontować w ogrodzie lub w bliskim otoczeniu Waszego domostwa.

PAPIEROWE WARIACJE" | warsztaty plastyczne
Data: 27-29.07.2020
Godzina: 10:00 – 12:00
Miejsce: pracownia plastyczna 3.17 - MCK PGE GM
Wiek uczestników: 8-10 lat
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: 50 zł
Instruktorzy: M. Biegańska

Propozycja dla osób kochających DIY! Warsztaty plastyczne będą podzielone na dwie części. Podczas pierwszej z nich, zatytułowanej „Kwiaty lata”, uczestnicy stworzą niebanalne kwiaty z kolorowego papieru i bibuły, natomiast podczas drugiej częściich zadaniem będzie zrobienie prac plastycznych z wykorzystaniem kolorowego papieru i brystolu. Tematyka dowolna – w zależności od inwencji twórczej uczestników.

WAKACYJNE JAM SESSION" | wspólne muzykowanie
Data: 21.07.2020 oraz 23.07.2020
Godzina: 17:00 – 20:00
Miejsce: sala koncertowa MCK
Wiek uczestników: młodzież, dorośli
Ilość miejsc: 12
Odpłatność: bezpłatne
Instruktorzy: M. Stempczyński, M. Węgrzyński

Macie ochotę na wspólne muzykowanie pod okiem instruktorów MCK Bełchatów? Jam session to zajęcia dla osób grających już na instrumentach, chcących rozwijać swoje umiejętności gry na instrumencie w formie zespołowej oraz zintegrować się i poznać nowe osoby ze środowiska muzycznego miasta. Do dyspozycji uczestników przygotowane przez instruktorów nagłośnienie w formie wzmacniaczy gitarowo – basowych, instrumentów klawiszowych, wokalu oraz perkusji.

OTWARTA SESJA NAGRANIOWA" | warsztaty muzyczne
Data: 27-29.07.2020
Godzina: 16:00 – 20:00
Miejsce: sala teatralna MCK PGE GM
Wiek uczestników: dzieci, młodzież
Ilość miejsc: 6
Odpłatność: 40 zł
Instruktorzy: M. Węgrzyński, M. Pierzchała

Zapraszamy wszystkich tych dla których muzyka jest pasją, tych grających i śpiewających, którzy chcieli by się sprawdzić nagrywając w profesjonalnych warunkach. Każdy uczestnik będzie mógł poznać technologię nagrań, sposób pracy z mikrofonem, a także przekonać się na czym polega miks i mastering nagrań. Udział w Otwartej sesji nagraniowej będzie też wspaniałą okazją do tego, aby nagrać swoje pomysły muzyczne i usłyszeć jak, się zmieniły w procesie obróbki studyjnej. Udział w takiej sesji nagraniowej to niesamowite przeżycie, a same zajęcia przebiegają w miłej i przyjaznej atmosferze. Zajęcia indywidualne. Przychodząc na nagranie prosimy zabrać przygotowany wcześniej podkład na pendrivie (dotyczy to osób, które będą śpiewać lub grać do podkładu).

KULE DO KĄPIELI" | warsztaty kosmetyczne
Data: 30.07.2020
Godzina: 10:00 – 11:00
Miejsce: sala warsztatowa 3.14 - MCK PGE GM
Wiek uczestników: 9-11 lat
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: 19 zł
Instruktorzy: I. Froncala

Zapraszamy Wasze pociechy na pełne kolorów i intrygujących aromatów warsztaty kosmetyczne –„Kule do kąpieli”. Zajęcia przygotowaliśmy z myślą o młodych odkrywcach i lubiących eksperymentować dzieciach. Podczas zajęć uczestnicy przygotują musującą masę kąpielową, bazującą na zdrowych składnikach: olejkach zapachowych, naturalnych barwnikach, suszonych kwiatach i ziołach. W trakcie pracy warsztatowej, dzieci będą rozwijać swoje zdolności manualne, precyzję oraz twórcze myślenie. Ponadto poznają rodzaje i właściwości kosmetyków naturalnych. Przygotowane na zajęciach kule kąpielowe oraz peelingi dzieci zabiorą do domu, a gotowe kosmetyki opakujemy, tak aby mogły bezpiecznie do niego dotrzeć.Stworzone wspólnie produkty będą w pełni naturalne, dzięki czemu będzie je można wypróbować podczas relaksującej kąpieli lub podarować bliskim.

HEJ ZŁOTKO!| warsztaty biżuteryjne
Data: 06.08.2020
Godzina: 10:00 – 11:00
Miejsce: sala warsztatowa 3.14 - MCK PGE GM
Wiek uczestników: Od 7 lat
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: 19 zł
Instruktorzy: M. Guderska

Propozycja dla sprytnych i zręcznych dzieciaków, lubiących budować z klocków, kreować i tworzyć.  Na warsztatach rękodzielniczych wykonamy pomysłową i elegancką biżuterię z wykorzystaniem szklanych, drewnianych i plastikowych koralików, materiałów tekstylnych oraz elementów z bezpiecznej stali chirurgicznej. Będziemy przy tym rozbudzać kreatywność, puszczać wodze fantazji i ćwiczyć sprawność manualną. Wspólnie stworzymy małe rękodzieło artystyczne w postaci broszek, kolczyków i medalionów, które dzieci będą mogły z dumą zaprezentować, nosząc osobiście lub przekazując bliskim. Warsztatom towarzyszyć będzie mini pokaz ozdobnych kamieni półszlachetnych i minerałów, podczas którego przekażemy uczestnikom wiele jubilerskich ciekawostek. Młodzi twórcy dowiedzą się m.in. tego co ma wspólnego kryształ górski z lodem i który z kamieni nazywany jest kamieniem mądrości.

ROZTAŃCZONE LATO" | warsztaty taneczne
Data: 10-12.08.2020
Godzina: 10:00 – 11:00
Miejsce: sala baletowa 1.19 - MCK PGE GM
Wiek uczestników: 9-14 lat
Ilość miejsc: 20
Odpłatność: 40 zł
Instruktorzy: A. Wojtuch

Taniec to nie tylko nauka, ale też świetna zabawa! Na zajęciach z podstaw tańca współczesnego i jazzowego będziemy wzmacniać mięśnie, rozciągać się, a także nauczymy się kilku układów choreograficznych. Będziemy ćwiczyć koordynację i orientację w przestrzeni i poznawać podstawy rytmiki.

WAKACJE Z GITARĄ" | nauka gry na gitarze – indywidualne spotkania z instruktorem
Data: 11.08, 13.08, 18.08, 20.08.2020
Godzina: 10:00 – 12:00
Miejsce: sala muzyczna 3.25 - MCK PGE GM
Wiek uczestników: Od 10 lat
Ilość miejsc: 8
Odpłatność: 80 zł
Instruktorzy: M. Stempczyński

Gracie na gitarze? Mamy dla Was indywidualne godzinne lekcje nauki gry na gitarze klasycznej i elektrycznej prowadzone przez instruktora MCK. Zajęcia będą odbywać się w sali muzycznej 3.25 budynku MCK PGE Giganty Mocy. Szczegółowe informacje i ustalenie terminu zajęć pod nr telefonu: 44 635 19 26. Zapisy od 29.06 w godzinach 10:00-16:00.

GIPSOWY PAMIĘTNIK" | warsztaty przyrodnicze
Data: 13.08.2020
Godzina: 10:00 – 11:00
Miejsce: sala warsztatowa 3.14 - MCK PGE GM
Wiek uczestników: 9-11 lat
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: 19 zł
Instruktorzy: A. Kuchnik

Czy Wasze dzieci kochają przyrodę? Kolekcjonują muszelki, liście, zioła lub kwiaty? Lubią malować, kleić, kreować i tworzyć? Jeśli odpowiedzieliście twierdząco na nasze pytanie to warsztaty, o których właśnie czytacie, są dedykowane Waszym pociechom!

Zatem do dzieła! Dopiszcie dzieci do grupy uczestników naszych zajęć, a resztę zostawcie nam! Wspólnie z Waszymi pociechami udamy się w przyjemną, letnią podróż w kierunku wakacyjnych wspomnień, z której wrócimy z licznymi pamiątkami, muszelkami, liśćmi i roślinami utrwalonymi w gipsowym pamiętniku. Podczas warsztatów zaszczepimy w Waszych dzieciach potrzebę dbałości o przyrodę i przekażemy im umiejętność rozpoznawania rodzimych gatunków drzew po liściach i nasionach. Przy okazji poćwiczymy wyobraźnię, kreatywność i zręczność wykonując pracę plastyczną w postaci gipsowego odlewu, który Wasze pociechy zabiorą ze sobą do domu.

OGRÓD SZTUK" | warsztaty ceramiczne
Data: 17.08-18.08.2020 oraz 26.08.2020
Godzina: 10:00 – 12:00
Miejsce: MCK – Odział Grocholice
Wiek uczestników: 10-15 lat
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: 60 zł
Instruktorzy: M. Świtoń, A Przydryga

Jak co roku dla osób, które lubią spełniać się twórczo i kochają ceramikę, w oddziale MCK w Grocholicach odbędą się warsztaty ceramiczne pn. "Ogród sztuk".Tematem tegorocznych warsztatów będą doniczki w kształcie zwierząt. Przy pomocy merytorycznej instruktorów, uczestnicy wykonają donice według własnego projektu. Prace będą angobowane i szkliwione, a następnie wypalone w piecu ceramicznym.

WAKACYJNE JAM SESSION" | wspólne muzykowanie
Data: 25.08.2020 oraz 27.08.2020
Godzina: 17:00 – 20:00
Miejsce: sala koncertowa MCK
Wiek uczestników: młodzież, dorośli
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: bezpłatne
Instruktorzy: M. Stempczyński, M. Węgrzyński

Macie ochotę na wspólne muzykowanie pod okiem instruktorów MCK Bełchatów? Jam session to zajęcia dla osób grających już na instrumentach, chcących rozwijać swoje umiejętności gry na instrumencie w formie zespołowej oraz zintegrować się i poznać nowe osoby ze środowiska muzycznego miasta. Do dyspozycji uczestników przygotowane przez instruktorów nagłośnienie w formie wzmacniaczy gitarowo – basowych, instrumentów klawiszowych, wokalu oraz perkusji.

Organizator

Miasto Bełchatów