MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

VII Ogólnopolskie Spotkania Taneczne Power Dance w Bełchatowie

PROTOKÓŁ

z przebiegu VII Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych „Bełchatów Power Dance 2014” .

W dniu 29.11.2014 odbył się konkurs taneczny „Bełchatów Power Dance 2014”. Organizatorem konkursu jest Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie. Konkurs został przeprowadzony w następujących kategoriach:

Kategorie wiekowe:
I kategoria wiekowa – od 12 do 15 lat
II kategoria wiekowa – powyżej 15 lat

Kategorie taneczne:
Taniec nowoczesny – hip hop, funky, break dance, electric boogie, disco dance.
Taniec współczesny – modern, contemporary, jazz, show dance. (oprócz tańca towarzyskiego i ludowego).

Jury w składzie:
Adrian Bartczak
Radosław Stępniak
Michał Ratajski

Przyznało następujące nagrody:

Kategoria wiekowa od 12 do 15 lat, taniec nowoczesny:

I miejsce dla zespołu – Art Station Dollz
II miejsce dla zespołu – Just Junior
III miejsce dla zespołu – Vandals Art Station
wyróżnienie - Infinity

Kategoria wiekowa od 12 do 15 lat, taniec współczesny:

I miejsce dla zespołu – Jarzębinki
II miejsce dla zespołu – Art Station CM
III miejsce dla zespołu – Rytmix
wyróżnienie - D2 – D Way of Life
wyróżnienie - Freemotin

Kategoria wiekowa powyżej 15 lat, taniec nowoczesny:

I miejsce dla zespołu – Bouncing Cats
II miejsce dla zespołu – Mad Moves
III miejsce dla zespołu – Gruby i Spółka
wyróżnienie – So What?
wyróżnienie - Shadows

Kategoria powyżej 15 lat, taniec współczesny:

I miejsce dla zespołu – Teatr Tańca Alacarte
II miejsce dla zespołu – Teatr Wyobraźni
III miejsce dla zespołu – Cariva
wyróżnienie – solistka zespołu Cariva
 

GŁÓWNĄ NAGRODĘ, GRAND PRIX Prezydenta Miasta Bełchatowa, VII OGÓLNOPOLSKICH SPOTKAŃ TANECZNYCH „BEŁCHATÓW POWER DANCE” JURY PRZYZNAŁO:

DNA SPIN CREW

Uwagi:

Jury oraz organizatorzy dziękują instruktorom, nauczycielom, opiekunom oraz wykonawcą za wkład pracy w przygotowanie niebanalnych, o wysokim (w stosunku do lat ubiegłych) poziomie artystycznym prezentacji tanecznych i pomysłowy dobór kostiumów.

Na tym protokół podpisano:

Adrian Bartczak

Radosław Stepniak

Michał Ratajski

----------------------------------------------------------------------------

Już 29.11.2014 r. odbędą się VII Ogólnopolskie Spotkania Taneczne Power Dance w Bełchatowie. Zaczynamy od godziny 11:00 na sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. 

Serdecznie zapraszamy.

Jurorzy:

Adrian Bartczak - Adrian tańczy większość swojego życia. Z tańcem zaprzyjaźnił się w wieku 9 lat. Przygodę z tańcem rozpoczął od tańca towarzyskiego, głownie stylu standardowego. Zdobył on najwyższą klasę taneczną, „S” w obydwóch stylach, zarówno standardowym, jaki latynoamerykańskim. Może pochwalić się trzykrotnym mistrzostwem Polski (dwa razy w standardzie i raz w kombinacji dziesięciu tańców), kilkukrotnym reprezentowaniu naszego kraju na mistrzostwach świata, czołowymi miejscami na turniejach w kraju i za granicą. Adrian szkolił się u najlepszych trenerów na całym świecie t.j.: Katię i Giordano Vanone, wielokrotnych mistrzów świata, Igora Gutowskiego, znanego i poważanego sędziego tańca towarzyskiego, Christophera Hawkinsa, trzykrotnego mistrza świata, wraz z jego żona Justyną Hawkins. Uczył się również m.in.: u Dagmary Korcz i Piotra Borkowskiego, Adama Króla, Grzegorza Citko i Ewy Skoczeń. Obecnie jego głównym stylem jest taniec współczesny. Szkolił się u takich trenerów jak: Krzysztof Skolimowski, Jacek Owczarek, Witold Jurewicz, Dawid Lorenc, Szymon Osiński, Christophe Jeannot oraz Anną Marią Krysiak. Brał udział nie tylko w licznych szkoleniach oraz zgrupowaniach tanecznych, ale posiada przede wszystkim duże doświadczenie sceniczne. Może pochwalić się występami zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Występował m.in. w: “Miokloniis”, w reż. Michała Ratajskiego, “Zdarzenia”, reż. Jacka Owczarka, “Tov”, reż. Rosanna Gamson, “Bachantki”, reż. Tomasz Rodowicz i Robert Hayden, “Madame Butterfly” w Operze na Zamku w Szczecinie, reż. Pia Partum, “Medea Material” w Operze Narodowej w Warszawie, reż. Barbara Wysocka, “Borderless Split Brain”, reż. Minako Seki, “Tribe/Zero Point”, reż. Sarah Shelton Mann. Obecnie Adrian jest nauczycielem tańca współczesnego w szkole tańca PS Dance Company, oraz należy do grupy artystycznej KIJO, pod przewodnictwem Michała Ratajskiego.

Michał Ratajski – performer, tancerz, choreograf. Pasjonat tradycyjnych form sztuk walki i Kontakt Improwizacji, dyplomowany instruktor tańca współczesnego, stypendysta Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Uczestnik międzynarodowej wymiany nauczycieli kontakt improwizacji – ECITE.

Założyciel Grupy i fundator Fundacji KIJO. Współzałożyciel Stowarzyszenia Movin’ Łódź. Fundator portalu internetowego: www.contactimprovisation.eu Organizator FRUFestiwalu (Polski Festiwal Kontakt Improwizacji) w Łodzi.

Przygodę z ruchem rozpoczął w wieku 14 lat. Wieloletnie poszukiwania na gruncie sztuk walk, kontakt improwizacji, tańca współczesnego, improwizacji zaprowadziły go być może do „tańca”[1] Za punkt wyjścia do kreowania i odkrywania obiera ciekawość.

Za najlepszego „nauczyciela” uważa JAM (otwarta przestrzeń do spotkania i improwizacji w tańcu) jako nieograniczone źródło inspiracji i wiedzy. Jako formę dzielenia się doświadczeniami preferuje SPOTKANIE w tańcu, TANIEC w spotkaniu.

Na co dzień związany z Łodzią, czynnie uczestniczy w licznych szkoleniach i festiwalach międzynarodowych, uczy się ucząc (Polska, Rumunia, Litwa, Izrael, Ukraina, Chorwacja, Dania, Mołdawia).
www.kijogroup.com
kijogroup@gmail.com
https://vimeo.com/kijo

Radosław Stępniak – z tańcem związany od 18 lat. Twórca multidyscyplinarny. Animator kultury i performer. Założyciel Grupy Skład. Choreograf zespołów tanecznych w całej Polsce. Był Wykładowcą na kierunkach tanecznych w Łodzi: Akademia Muzyczna, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna, w Kaliszu Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury, w Bydgoszczy i Poznaniu na instruktorskich kursach kwalifikacyjnych. Autor ministerialnych programów nauczania z dziedziny tańca. Opiekun merytoryczny instruktorskich kursów kwalifikacyjnych z dziedziny tańca ulicznego. DJ, kompozytor i producent muzyczny.




Regulamin do pobrania

Protokół do pobrania

Organizator

Miasto Bełchatów