MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne

Towarzystwo istnieje od 2000 roku, początkowo jako Bełchatowskie Towarzystwo Miłośników Fotografii i Filmu przy MCK w Bełchatowie, (jako stowarzyszenie zwykłe bez osobowości prawnej) a od 24 czerwca 2007 roku kiedy odbyło się zebranie założycie, już jako Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne (z osobowością prawną).

Od początku działalności bardzo dobrze układa się współpraca z Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie, którego Dyrekcja przygarnęła pod swoje opiekuńcze skrzydła wspólnie organizując wystawy, warsztaty, plenery i inne imprezy kulturalne.

Efektem pracy przez te wszystkie lata były i są liczne wystawy fotograficzne, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych regionu i miasta. Wystawy organizowane były we wszystkich nadających się do tego miejscach - m.in. w miejskiej galerii MCK, Muzeum Regionalnym w Bełchatowie, Starostwie Powiatowym, Powiatowym urzędzie Pracy, Urzędzie Miasta czy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Sukcesem fotografików był udział Towarzystwa jako współorganizatora w prestiżowym, Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Przyrodniczych, który po raz pierwszy zawitał do Bełchatowa.

Wielkim wyzwaniem dla Towarzystwa stała się współpraca z klubem PGE SKRA Bełchatów, dla którego członkowie zapewniają serwis fotograficzny.

Jest sprawą bezsporną, że to wszystko sprzyja dalszemu rozwojowi fotograficznej pasji i doskonaleniu różnych technik fotograficznych. Integruje szeroko pojęty twórczy ruch amatorski oraz umożliwia wymianę doświadczeń. Pozwala także pielęgnować jedno z najpiękniejszych ludzkich uczuć, przyjaźń - uczucie, które wydaje się zamierać we współczesnym, oszalałym tempem życia świecie.

Terminy zajęć: pierwszy czwartek miesiąca w godz. 18.00-21.00
Miejsce zajęć: MCK Grocholice
Zapisy: szczegóły na stronie www.btf.net.pl
Opiekun: Andrzej Juchniewicz

 

Organizator

Miasto Bełchatów