MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Jasełka w Miejskim Centrum Kultury

Sezon świąteczny w pełni, przed nami magiczne chwile wypełnione rodzinnymi spotkaniami, zapachem choinki, kolędami. 16 grudnia na deskach sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy zobaczycie niezwykłą historię, która dała temu wszystkiemu początek.

Jasełka to średniowieczny zwyczaj, który do Polski przywędrował z Włoch w XVI w. Widowiska wzorowane na misteriach franciszkańskich opowiadają historię narodzin Jezusa w stajni betlejemskiej. 16 grudnia o godzinie 17:00 Miejskie Centrum Kultury zaprasza na to wyjątkowe przedstawienie.

Program przygotowali uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bełchatowie, a towarzyszyć im będą: Chór „Talenciaki”, Chór „Pasjonata” oraz przedszkolaki z Akademii Przedszkolaka „Jabłuszko”.

Tegoroczne jasełka wpisują się w głośną akcję charytatywną „Stawiamy Anię na nóżki”, która ma na celu zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację małej Ani Koźby. Podczas wydarzenia odbędzie się sprzedaż cegiełek na operację dziewczynki.

Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny.

Organizator

Miasto Bełchatów