MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Międzynarodowy Festiwal Filmowy HumanDOC

7. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC już za nami. Miejskie Centrum Kultury zaprasza na pokaz najlepszych filmów festiwalu. Pierwsze seanse już 16 grudnia.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC to innowacyjne wydarzenie, które łączy kino na najwyższym światowym poziomie z refleksją na tematy globalne.
Filmy prezentowane na Festiwalu HumanDOC to prawdziwe perełki filmów dokumentalnych, zarówno krótko-, jak i długometrażowych, które ukazują widzowi światowe współzależności, problemy i wyzwania. Są to dzieła, które inspirują do myślenia i pozwalają odkryć świat na nowo.

W sali koncertowej MCK Bełchatów zaprezentowane zostaną następujące obrazy:

16.12, godz. 19:00 - Inne dzieci (Hiszpania, 2016)
Inspirująca opowieść o potędze piłki nożnej, która może zmienić życie. Dla wielu z małych sportowców dotacje piłkarskie są jedynym sposobem, aby uzyskać dostęp do edukacji, są szansą na lepszą przyszłość.

17.12, godz. 19:00 - Gorączka złota (USA, Gwatemala, Kanada, 2016)
Film porusza problem przemysłu złotniczego w Ameryce Łacińskiej. Budowa kopalni w Gwatemali uderza w najbiedniejszych. Mieszkańcy muszą toczyć walkę o swoje ziemie z wielkimi korporacjami i prywatnymi inwestorami.

18.12, godz. 19:00 - Przez piekło do Europy (Francja, 2013)
Obraz przedstawia wyczerpującą wędrówkę dwóch nielegalnych grup emigrantów do ich wyśnionego Eldorado – Europy. Wśród nich znajdują się: Afgańczycy, którzy opuszczają Kabul oraz Kameruńczycy wyruszający ze środkowej Afryki. W swojej tułaczce przypominają niewolników. Są bici i okradani, a mimo to są gotowi zapłacić każdą cenę, by dotrzeć do celu.

27.12, godz. 19:00 - 24 śniegi (Rocja, 2016)
Dokument ukazuje egzystencję człowieka mieszkającego w całkowitej izolacji w najzimniejszym miejscu na świecie – arktycznej Jakucji. Bohater spędza większość czasu z dala od swojej wsi zajmując się hodowlą koni. Zwierzęta zastępują mu rodzinę, którą widuje zaledwie kilka razy w roku.

29.12, godz. 19:00 - Niewybaczone (Niemcy, Rwanda, 2014)
Dwadzieścia lat po ludobójstwie w Rwandzie rząd wzywa ofiary i ich oprawców do pojednania, podejmuje próby darowania win i ponownego życia we wspólnocie. Film przedstawia relację zbrodniarzy i ich ofiar oraz granicę, którą muszą przekroczyć pokrzywdzeni lub ich bliscy, aby mogli wybaczyć oprawcom.

Wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny.

 

 

Organizator

Miasto Bełchatów