MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Poczuj "Zew Gdyni" z Kinem Kultura

„Zew Gdyni! Daj się zaprosić na Festiwal!” Pod takim hasłem odbędzie się wyjątkowa impreza urodzinowa z okazji 90-lecia Gdyni. Już 18 czerwca o godzinie 17:00 w 90 kinach równocześnie – także w bełchatowskim Kinie Kultura, wystartuje bezpłatny seans filmowy. Podczas pokazu na kinomaniaków czekają atrakcyjne nagrody.

Na ekranie wyświetlimy zrekonstruowany cyfrowo „Zew morza” autorstwa wybitnego przedwojennego reżysera- Henryka Szaro. To jeden z najciekawszych filmów kina niemego opatrzony współczesną muzyką Krzesimira Dębskiego, w którym wątek miłosny splata się z sensacyjną akcją.

Po seansie – na żywo z Gdyni, odbędzie się transmisja losowania nagród wśród uczestników projekcji. Nagrodą główną są dwa podwójne zaproszenia na wrześniowy 41. Festiwal Filmowy w Gdyni. Zaproszenie obejmuje dojazd, nocleg, wyżywienie oraz akredytację na wszystkie wydarzenia 41. FFG. Laureaci konkursu zostaną także głównymi bohaterami filmowej relacji z ich wizyty w stolicy polskiego kina.

Wśród widzów rozlosujemy również gadżety związane z miastem Gdynia.

Bezpłatne wejściówki na film można odbierać w kasie Kina Kultura - Plac Narutowicza 1a. 

O filmie

Zew morza, zrealizowany według scenariusza popularnego wówczaspowieściopisarza Stefana Kiedrzyńskiego, jest przykładem filmu przeznaczonego dla szerokiej publiczności. Wątek miłosny splata się z sensacyjną akcją, która rozgrywa się, po raz pierwszy w polskim kinie, na morzu. Dodatkowym walorem są liczne sceny plenerowe, m.in. w Gdańsku, Gdyni i Pucku. W obsadzie znane i lubiane gwiazdy – Maria Malicka, Jerzy Marr, Nora Ney. Do ról dzieci został ogłoszony konkurs. Rolę 10-letniego chłopca otrzymał Tadeusz Fijewski i - jak się okazało - była ona filmowym debiutem jednego z największych polskich aktorów powojennych.
W filmie udział wzięli oficerowie i szeregowcy Polskiej Marynarki Wojennej oraz Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku. Zdjęcia kręcono na dwóch torpedowcach, ORP Kujawiak i ORP Generał Sosnkowski. Część zdjęć zrealizowano na żaglowcu Lwów, należącym do Szkoły Morskiej w Tczewie. W filmie wykorzystano również hydroplan LeO H-13 z Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Gdynia.
Partnerzy: Filmoteka Narodowa, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Kino za Rogiem.
Patroni medialni: Onet.pl i Kino Polska Tv.

Wiecej o Festiwalu na www.zewgdyni.pl

 

 

 

Organizator

Miasto Bełchatów