WARSZTATY TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
WARSZTATY TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
18 – 19.04.2015 – sala taneczna MCK PGE Giganty Mocy, Pl. Narutowicza 3, 97- 400 Bełchatów
18.04.2015 (sobota)
10.00 – 11.00 – barre au sol – Anetta Wojtuch
11.15 – 12.45 – taniec współczesny – Jacek Owczarek
13.00 – 14.30 – taniec współczesny – Jacek Owczarek
14.30 – 15.30 - przerwa
15.30 – 17.00 - taniec współczesny – Wojtek Łaba
17.45 – 19.15 – taniec współczesny – Wojtek Łaba
19.04.2015 (niedziela)
10.15 - 11.45 – taniec współczesny - Jacek Owczarek
12.00 – 13.30 – contact improvisation - Jacek Owczarek
13.30 – 14.30 - przerwa
14.45 - 16.15 – taniec współczesny – Adrian Bartczak
16.30 – 18.00 – taniec współczesny – Adrian Bartczak
Wojciech Łaba - Tancerz i instruktor tańca współczesnego. Posiada bogate doświadczenie w kontakt improwizacji i improwizacji. Były członek Teatru Tańca Współczesnego: „Alter” Witolda Jurewicza. Obecnie członek grupy „Pracownia Fizyczna” Jacka Owczarka. Przez osiem lat brał czynny udział w zajęciach z akrobatyki. Ukończył kurs instruktorski tańca współczesnego. Zdobył tytuł licencjata na studiach na Akademii Muzycznej w Łodzi, specjalizacja: Choreografia i techniki tańca. Jest uczestnikiem wielu warsztatów tańca, które prowadzili m.in.: Witold Jurewicz, Jacek Owczarek, Iwona Olszowska, Leszek Bzdyl, Tomasz Wygoda, Jacek Łumiński, Sylwia Chewczyńska, Janusz Skubaczkowski, jak i David Lakein, Patric Beelaert, Juha Marsalo, Takako Matsuda, Robert M. Hayden, David Zambrano, Karmit Burian. Jest tancerzem gościnnym w teatrach w Kaliszu, Poznaniu, Warszawie, Łodzi.
Jacek Owczarek – od 1966 uczy tańca i kontakt improwizacji na warsztatach ogólnopolskich i międzynarodowych i kursach instruktorskich. Brał udział w międzynarodowych projektach, m.in. w Berlinie, Paryżu, Wiedniu, Rzymie. Tańczył w filmie „Czarno-biały” (prod. PWSFTviT w Łodzi, 2002), pokazywanego m.in. w Kolonii, Nowym Jorku, Pekinie. Wykładowca na Wydziale Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W lutym 2009 założy przy Akademii grupę „Pracownia Fizyczna”. Tworzył ruch sceniczny i występował w kilkudziesięciu przedstawieniach teatralnych, m.in. w Teatrze Starym w Krakowie i Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Współtwórca – razem z Sonią Nieśpiałowską – Owczarek – Fundacji Kino Tańca, organizującej m.in. Festiwal Kino Tańca oraz Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca Sic! Wypracował w ostatnich latach autorską metodę pracy nad improwizacją sceniczną badającą zależności i wpływy rozmaitych kanałów zmysłowych (słuch, dotyk, głos) na ruch, a jego praca doktorska dotyczyła sposobów budowania wypowiedzi scenicznej poprzez improwizację.
Adrian Bartczak - Adrian tańczy większość swojego życia. Z tańcem zaprzyjaźnił się w wieku 9 lat. Przygodę z tańcem rozpoczął od tańca towarzyskiego, głownie stylu standardowego. Zdobył on najwyższą klasę taneczną, „S” w obydwóch stylach, zarówno standardowym, jaki latynoamerykańskim. Może pochwalić się trzykrotnym mistrzostwem Polski (dwa razy w standardzie i raz w kombinacji dziesięciu tańców), kilkukrotnym reprezentowaniu naszego kraju na mistrzostwach świata, czołowymi miejscami na turniejach w kraju i za granicą. Adrian szkolił się u najlepszych trenerów na całym świecie t.j.: Katię i Giordano Vanone, wielokrotnych mistrzów świata, Igora Gutowskiego, znanego i poważanego sędziego tańca towarzyskiego, Christophera Hawkinsa, trzykrotnego mistrza świata, wraz z jego żona Justyną Hawkins. Uczył się również m.in.: u Dagmary Korcz i Piotra Borkowskiego, Adama Króla, Grzegorza Citko i Ewy Skoczeń. Obecnie jego głównym stylem jest taniec współczesny. Szkolił się u takich trenerów jak: Krzysztof Skolimowski, Jacek Owczarek, Witold Jurewicz, Dawid Lorenc, Szymon Osiński, Christophe Jeannot oraz Anną Marią Krysiak. Brał udział nie tylko w licznych szkoleniach oraz zgrupowaniach tanecznych, ale posiada przede wszystkim duże doświadczenie sceniczne. Może pochwalić się występami zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Występował m.in. w: “Miokloniis”, w reż. Michała Ratajskiego, “Zdarzenia”, reż. Jacka Owczarka, “Tov”, reż. Rosanna Gamson, “Bachantki”, reż. Tomasz Rodowicz i Robert Hayden, “Madame Butterfly” w Operze na Zamku w Szczecinie, reż. Pia Partum, “Medea Material” w Operze Narodowej w Warszawie, reż. Barbara Wysocka, “Borderless Split Brain”, reż. Minako Seki, “Tribe/Zero Point”, reż. Sarah Shelton Mann. Obecnie Adrian jest nauczycielem tańca współczesnego w szkole tańca PS Dance Company, oraz należy do grupy artystycznej KIJO, pod przewodnictwem Michała Ratajskiego.