MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Spektakl komediowy pt. „Ciemno”

Szanowni Państwo,

informujemy, iż z przyczyn niezależnych od nas spektakl pt. „Ciemno" zaplanowany na 26.11.2022 roku w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy zostaje przeniesiony na 1.04.2023r.
Wszystkie zakupione bilety i miejsca zachowują ważność. Prosimy o wyrozumiałość.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na spektakl komediowy pt. „Ciemno”, który odbędzie się 26 listopada 2022 r. o godzinie 16:00 i 19:30 w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

Wcale nie dawno, dawno temu i nie za górami, za lasami...ale tuż za miedzą, w środku mrocznej i dzikiej zwyczajnej polskiej kniei, była sobie zwyczajna polska wioska. Taka, w której chałupy nadal przykryte są zwyczajną strzechą, lodowatą i krystalicznie czystą wodę ciągnie się ze studni wiadrami, w powietrzu unosi się zapach suszonych grzybów i swojskiej wędzonki, a o świcie las pachnie rosą i gumowymi butami grzybiarzy. Słońce, nawet gdy chodzi wysoko, z trudem przebija się przez gęstwinę gałęzi wiekowych dębów, mieszkańcy nie wiedzą co to telefon komórkowy, internet mylą z trabantem i wszystko biorą na przysłowiowy, zwyczajny chłopski rozum. Ktoś, kiedyś, nadał tej wsi nazwę – Ciemno. Do dziś nie wiadomo, czy to z racji wiecznie panującego tu leśnego półmroku, czy też z powodu tego, co „siedzi i dzieje się” w głowach jej mieszkańców. Ale - jakby nie było - wieś tętni życiem! I to takim, że pozazdrościłoby go niejedno wielkie miasto. I do tej zwyczajnej, polskiej wsi właśnie, trafia przysłowiowy „miastowy Kowalski” I natychmiast się…zakochuje! W uroczym, wiejskim i sielskim klimacie oraz zjawiskowo pięknej i tajemniczej córce gospodarza. (Gospodarz ma dwie córki...) Mimo zachęt, potem gróźb gróźb ze strony mieszkańców wsi, Kowalski ani myśli z niej wyjeżdżać. I właśnie ten jego zwyczajny, głupi upór staje się przyczyną poważnych i niezwyczajnych kłopotów.

„Ciemno” sceniczna wersja przeboju Teatru Telewizji sprzed lat, w której zagrali m. in. Jan Kobuszewski, Paweł Wawrzecki, Marek Kondrat, Wiktor Zborowski, Lech Ordon, Magdalena Wójcik. Autorem jest samozwańczy mistrz tzw. wiejskiej komedii, Marek Rębacz, twórca takich hitów jak „Dwie morgi utrapienia”, „Atrakcyjny pozna panią”, „Basia sama w domu”, „Diabli mnie biorą” „Jaskiniowcy” „Wieruszka, twoja wymarzona pomoc domowa”

Obsada:

Przybysz: Tomasz Ciachorowski / Jacek Ryś
Pleban: Jakub Kucner
Gospodarz: Lech Dyblik / Marek Rębacz
Karolka: Klaudia Kuchtyk
Arielka: Joanna Majstrak / Żaneta Kurcewiczówna
Mietek: Aleksander Bicz

Autorstwo i reżyseria: Marek Rębacz Produkcja i organizacja spektaklu: Teatr Rębacz

Bilety do zakupu dostępne TUTAJ.

Organizator

Miasto Bełchatów