MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

W galerii "Na piętrze" BTF prezentuje dwie wystawy

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie wspólnie z Bełchatowskim Towarzystwem Fotograficznym, świętującym jubileusz 15-lecia działalności, zapraszają na wernisaż, który odbędzie się 10 czerwca 2022 r., godz.18:00. W Galerii „Na Piętrze” dla fanów fotografii przygotowano dwie wystawy.

Wystawa pt. „Pachnąca miłość" przedstawia zbiór kadrów ukazujących piękno i urok, wymowną ciszę miłości i wyraz szczęścia kwiatów... Jest to jedynie namiastka bogactwa kolorów, kształtów, tekstur zapachów tego królestwa. Fotografie te, są również próbą zaproszenia oglądających do obserwacji, która w okamgnieniu ma szansę przeobrazić się w fascynację...

Zycie jest wspaniałe, należy tylko spoglądać przez właściwe okulary" (A. Dumas)

Autorem fotografii jest Zbigniew Ptaszek-fotograf z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat fotografii B&W, miłośnik przyrody. Członek Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, członek Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej „AF13", wykładowca w Bełchatowskiej Szkole Fotografii, organizator plenerów tematycznych, autor wystaw indywidualnych, współautor wystaw zbiorowych.Kolejna wystawa to prace Marcina Werona, który traktuje swoje zdjęcia jako „surówkę" - półfabrykat do tworzenia „fotograficznych obrazów", przy wykorzystaniu różnych ciekawych przedmiotów, obróbki komputerowej i przede wszystkim swojej wyobraźni.

Przeczytajcie, co o sobie pisze autor i zajrzyjcie na wernisaż. Zapewniamy, że pracę Marcina Werona robią niesamowite wrażenie.

"Marcin Weron Wydany na świat w piątek 1972 roku, Poznańczyk, z wykształcenia muzykolog, z zawodu kierownik produkcji w branży medialnej, z przyzwyczajenia domator. Fotograficzny aparat posiada i używa, niemniej fotografią, jako dziedziną sztuki, interesuje się średnio, z tendencją do właściwie wcale. Stanowi ona dla niego wyłącznie medium pozwalające zaspokoić kompulsywną potrzebę kreowania; dodajmy, nieco na wyrost, że artystycznego. Surowe zdjęcia traktuje jako półfabrykat do tworzenia, tak zwanych przez niego, 'fotograficznych obrazów' (nazywając je ‘fotografiami’, wzbudza zabawne oburzenie ortodoksyjnych fotografów purystów), będących efektem użycia fotograficznych utensyliów i umiarkowanie umiejętnego posługiwania się komputerową foto-przetwornicą pod wpływem nieco zwyrodniałej wyobraźni. Od zarania utrwala i twórczo zniekształca (przynajmniej tak mu się wydaje) głównie siebie, a od mniej więcej sześciu lat z narastającą przyjemnością znęca się również nad obcymi - głównie przedstawicielkami płci niewstrętnej. Stąd też podział jego wirtualnej galerii (do której obejrzenia gorąco zachęca: marcinweron.pl) na autoportrety i nieautoportrety. Powyższemu procederowi oddaje się wyłącznie (z nielicznymi wyjątkami) w swoim quasi-studiu (ze względu na panujący tam półmrok i permanentny bałagan zwanym również fotonorą) zaaranżowanym w suszarni bloku, w którym mieszka. Fotograficzny samouk. Pijący. Okresowo zabawny. Jego „artystyczne” CV jest przeciwieństwem fascynującego – prawie cały dotychczasowy „splendor” zamyka się tysiącami mniej lub więcej ważących 'lajków' w licznych zero-jedynkowych galeriach, kilkoma pomniejszymi publikacjami oraz – co ceni sobie najbardziej – zaproszeniami na Balans Foto Festiwal w 2019 roku, a w 2020 do Zawiercia na Photo Summer Day i na Rybnicki Festiwal Fotografii (autorska wystawa) . Amator. marcinweron.pl"

 

 

Organizator

Miasto Bełchatów