MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Wystawa jubileuszowa pt. "JA - 25 lat." z okazji 25-lecia pracy twórczej Mariusza Gosławskiego.

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wernisaż wyjątkowej wystawy jubileuszowej pt. "JA - 25 lat." z okazji 25-lecia pracy twórczej Mariusza Gosławskiego. Wernisaż odbędzie się 05.09.2019 o godz. 18:00, w dolnym foyer w budynku MCK PGE Giganty Mocy.

Twórczość mieszkającego w Bełchatowie artysty jest większości odbiorcom znana. Tym razem artysta podjął próbę pokazania siebie. Oczy, które widzą świat przenikającymi się barwami i ręce, które ten świat próbują przekazać na obrazie.

"JA – 25 lat” – to najnowszy cykl prac, które stworzone zostały specjalnie na jubileuszową wystawę z okazji 25-lecia pracy twórczej Gosławskiego. Jest to spojrzenie na 25 lat obcowania ze sztuką, mediami plastycznymi i konfrontacją ze światem. Wszystko zaczęło się od wyróżnienia podczas niewielkiej wystawy Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży w Przedborzu w czerwcu 1994 roku. I tak już zostało. Sztuka przenikała się z codziennością. Z biegiem lat zmieniały się poglądy autora i jego spojrzenie na rzeczywistość. A to owocowało zmianami tematyki prac – od grzecznych, szkolnych obrazków po niewygodne i cenzurowane obrazy; powstawaniem cykli twórczych – kwiaty, koty, portrety, akty, magia; czy poszukiwaniem nowych technik malarskich – kawa, tusz, atrament.

Nie jest łatwo malować siebie przez pryzmat swojej twórczości. "JA…” to świat marzeń, wspomnień, miłości i doświadczeń – tych trudnych, gdzie ulica stawała się domem i tych przyjemnych – spotkań na wysokim szczeblu i towarzystwa studentek. Wystawa jest podróżą malowaną postimpresjonistyczną kolorystyką, zawieszoną miedzy sacrum a profanum; światem pachnącym kawą z nutką japońskich inspiracji i ducha zen, światem poszukiwań i wciąż bycia sobą.

Wystawę można oglądać w dniach 05-30.09.2019r.

Organizator

Miasto Bełchatów