MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Wystawa fotografii Petra Vlasáka

Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne i Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zapraszają na wystawę fotografii Petra Vlasáka pt. "Praga - życie ulicy". Fotografie możecie zobaczyć od 12.08.2019r. do 15.09.2019r. w Galerii"Na Piętrze” MCK PGE Gigantów Mocy.

Autor jest czeskim fotografikiem i grafikiem. Od 20 lat pracuje w fotografii amatorskiej i profesjonalnej. Zdobył pierwsze miejsca w konkursach fotograficznych we Włoszech i Austrii, a także wiele wyróżnień na konkursach w: Słowacji, Ukrainie i Niemczech itd. Współzałożyciel magazynu o fotografii artystycznej Photoart (2006 - 2010).

Swoje fotografie publikował między innymi w niemieckim czasopiśmie "Schwarz und Weiss fotografie". Organizator warsztatów i plenerów w Czechach i za granicą. 

Obecnie profesjonalnie zajmuje się drukiem wielkoformatowym.

Na wystawie prezentuje prace z lat 2005 - 2014 pod tytułem "Praga - życie ulicy", koncentrując się na ludziach - bo to oni są najważniejszym, dynamicznym i barwnym elementem z życia ulicy. W swoich pracach pokazał realizm, a także naturalność.  Fotografując poświęcił dużo czasu na obserwacji oraz uchwyceniu tego co dzieje się na ulicy, w taki sposób aby równocześnie być niewidocznym dla ludzi przemieszczających się po niej. 

Petr Vlasák jest członkiem Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, uczestnikiem warsztatów, wystaw fotograficznych wnoszącym bardzo ważny wkład w rozwój artystyczny jego członków.

 

 

 

Organizator

Miasto Bełchatów