MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Wernisaż wystaw BTF „Przenikanie w przeszłość” i "Tribute to colours"

Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Miejskie Centrum Kultury zapraszają na wernisaż dwóch wystaw fotografii: wystawy Mieczysława Nowaka pt. „Przenikanie w przeszłość” oraz wystawy Tomasza Sikory pt. „Tribute to colours”, który odbędzie się tego samego dnia - 7.06.2019, o godzinie 16:00, w Galerii „Na Piętrze” MCK PGE Gigantów Mocy.

Wystawa zatytułowana “Przenikanie w przeszłość” to wspaniały zbiór prac Mieczysława Nowaka, który pokazuje Myślenice dawniej i dziś. Autor, z ponad pięciuset zachowanych archiwalnych zdjęć, wybrał około 150 i ruszył w teren, by przekonać się, ile z nich pozostało mniej więcej w otoczeniu, z którego można zrobić współczesne ujęcie podobnego kadru. Efekt jego pracy, dający wrażenie podróży w czasie, podziwiać będzie można do końca miesiąca.

W ramach drugiej z wystaw zaprezentowane zostaną prace Tomasza Sikory. Ten znany i ceniony Artysta fotograf wędruje z aparatem od ponad 50 lat. Od ponad 30 lat jest członkiem ZPAF.
Jego prace łamią zasady; niezwykle charakterystyczny styl stawia go w czołówce polskich twórców fotografii. Dwukrotnie uznany został najlepszym fotografem reklamowym w Australii i Oceanii.
Pracował dla czołowych agencji reklamowych w Australii, USA, Nowej Zelandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Malezji, Singapurze, Hong Kongu oraz Polsce. Może pochwalić się współpracą z czołowymi polskimi grafikami; tworzył plakaty teatralne i filmowe. Zajmuje się również fotografią mody (wykonywał projekty m. in. dla takich marek jak Comme des Garçons, Romeo Gigli, Giorgio Armani, Dries Van Noten, Yohji Yamamoto, Issey Miyake, Prada). Jest pomysłodawcą i współtwórcą Galerii Bezdomnej. Prowadzi działalność edukacyjną. Wykładał m. in. w Victoria College of the Arts w Melbourne. Obecnie uczy także fotografii w kilku polskich szkołach. Publikuje limitowane edycje autorskich książek i albumów. Jego prace wystawiane były licznie w wielu krajach świata - w Holandii, Francji, Australii, Bułgarii, Szwecji, Polsce, USA. Ważniejsze projekty Tomka Sikory: „Alicja w krainie czarów”, „Second Skin”, „Ziemia obiecana”, „Miejsce Magiczne”, „Przejrzystość Rzeczy”, „Ludzie z mojej dzielnicy”, „Świńskie Opowiastki”, „Maroko”, „Kobieta”.

Obie wystawy można będzie oglądać do końca czerwca.

Wstęp wolny

 

Organizator

Miasto Bełchatów