MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Narodziny gwiazd

Wakacje już się kończą, dlatego koncert,  który odbył się 11 sierpnia był  ostatnim  z letnich koncertów z cyklu Open Stage. W ramach letniej sceny MCK można było posłuchać mocnych brzmień. No i  jak zwykle w tym roku  poznawaliśmy twórczość laureatów I Bełchatowskiego Przeglądu Zespołów Rockowych „Rock To The Top”. Ten ostatni pomysł Michała Stempczyńskiego, instruktora ds. animacji i imprez okazał się ,,strzałem w dziesiątkę’’. Laureaci bełchatowskiego przeglądu szukają swego  miejsca na profesjonalnej  scenie.  W bełchatowskim centrum kultury  mieli do dyspozycji dobrze nagłośnioną scenę. A nagranie z  tego koncertu może się w przyszłości przydać do portfolio. Niestety najtrudniejsze są początki.

Gwiazdą wieczoru był Limboski, czyli Michał Augustyniak. Jest on autorem tekstów, wokalistą, gitarzystą i producentem muzycznym. Był nominowany do  muzycznej nagrody „Fryderyki” za albumy „Tribute to Georgie Buck” i „Poliamoria”. Łączy unikalny styl gry na gitarze  z wpływami surf rocka, jazzu i fingerstyle. Jego twórczość również jest  inspirowana tradycją amerykańskiego Południa, ale także europejskimi tradycjami chanson française, tangiem i tradycyjnym, polskim folkiem. Używa on także rzadkich technik wokalnych, takich jak śpiew alikwotowy. Jest wykładowcą na kierunku songwriting w British and Irish Modern Music Institute w Berlinie, a także instruktorem i popularyzatorem praktyki Wima Hofa (Wim Hof Method). ,,Buck” i „Poliamoriakalnych, takich jak śpiew alikwotowy. Nazwa Limboski bywała używana na określenie zespołu niestałych muzyków, z którymi Limboski występował w repertuarze alternatywnym. Artysta przez wiele lat był związany z Krakowem.

Na koncercie wystąpili także: Zespół CLAUSTROPHONIC (powstał pod koniec 2021 roku w Knurowie). Ich muzyka określana jest jako mieszanka post rocka oraz dream popu. Na swoim koncie mają koncerty klubowe oraz plenerowe. Wystąpiła też Mantra (zespół powstał na początku 2023 roku w Bełchatowie). Tworzą go czterej muzycy: Jakub Kwieciński – gitara elektryczna, Robert Kwieciński – gitara basowa, Łukasz „Dudi” Chamczyk – perkusja, Maciej „Święty” Jankowski- wokal. W swojej twórczości stawiają na ciężkie brzmienie, siłę i bezkompromisowość przekazu. Swoimi utworami dotykają rzeczy trudnych.

Wszyscy, którzy wysłuchali letniego koncertu wyszli zadowoleni. Mają świadomość, że byli przy narodzinach gwiazd. Wszyscy. Rock to przecież muzyka  mojego pokolenia, urodzonych w latach 50.

A.Staniaszek   

Organizator

Miasto Bełchatów