MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Filmowe walentynki

14 lutego prezydent Mariola Czechowska wraz z Miejskim Centrum Kultury zaprosiła bełchatowian  na darmowy seans w kinie Kultura. Wejściówki rozeszły się jak świeże bułeczki. Limit wieku zakochanych nie obowiązywał. W naszej kulturze każdemu wolno kochać.

- Walentynki to dzień, kiedy w szczególny sposób chcemy okazać miłość bliskim nam osobom. W tym dniu sprawiamy też sobie drobne upominki. I ja mam dla Państwa niespodziankę. Zapraszam do spędzenia tego najbardziej romantycznego wieczoru w roku przed wielkim ekranem. Przygotowaliśmy dwa darmowe seanse w kinie Kultura. Mam nadzieję, że będzie to okazja, by podarować sobie chwile we dwoje i cieszyć się swoim towarzystwem. Życzę udanych filmowych walentynek – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

We wtorek, 14 lutego, wyświetlony został na dwóch seansach komediodramat „Forever Young” w reżyserii Valerii Bruni Tedeschi. - Film opowiada o ludziach, którzy zdają do prestiżowej szkoły aktorskiej – mówi Jacek Olejnik, koordynator  kina Kultura.  Jego akcja rozgrywa się we Francji lat 80. Piękni dwudziestoletni studenci: Stella, Victor, Adele i Etienne, przystępują do egzaminu wstępnego do szkoły stworzonej przez Patrice'a Chéreau - Théâtre des Amandiers w Nanterre. - Obserwujemy ich przeżycia emocjonalne, które są częścią każdej młodości  - wzloty i upadki, ich relacje, przygody, romanse i wspólne doświadczenia oraz pierwsze kroki w aktorskim życiu. - Miłość w tym filmie oznacza także miłość do sztuki. Przez to, że są młodzi i wrażliwi ich przeżycia są bardziej gwałtowne niż ludzi, którzy na sztukę nie do końca są wrażliwi –  dodaje Jacek Olejnik . Czy trudne życiowe doświadczenia wykorzystają do zbudowania wielkich kreacji na scenie? To europejski film artystyczny, który nie jest produkcją walentynkową taką jak wszystkie, ze scenami nagości.  Jest nakierowany w stronę uczuciowo – emocjonalną. Znakomicie zrealizowany przez twórców - laureatów prestiżowych nagród filmowych. Aktorzy grają na bardzo wysokim poziomie; świetnie potrafili się wcielić w swoje role. Oglądanie tego filmu sprawia wielką przyjemność.  

Jego światowa premiera odbyła się 22 maja 2022, a polska 10 lutego 2023.

Warto dodać, że w 1992 roku Steve Miner  nakręcił film pod tym właśnie tytułem. Tu wiecznie młody jest amerykański pilot, który po stracie ukochanej bierze udział w eksperymencie i poddaje się hibernacji. Ponad 50 lat później zostaje znaleziony przez dwóch chłopców, którzy przypadkowo przywracają go do życia.

Wcześniej, bo w 1984 roku światową karierę zrobiła ścieżka dźwiękowa filmu. Piosenkę o wiecznie młodych śpiewał pochodzący z małego miasteczka Herford w północno-zachodnich  Niemczech zespół Alphaville. ,,Wiecznie młody, chcę być wiecznie młody.
Czy naprawdę chcesz żyć wiecznie?’’ – to słowa, które się stały przesłaniem tego filmu.

 A.Staniaszek

Organizator

Miasto Bełchatów