MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Inspirujący ogród

Do końca maja w Galerii Miejskiego Centrum Kultury można oglądać wystawę pokonkursową ,,W ogrodzie’’. Konkurs plastyczny pod tym tytułem został ogłoszony dla uzdolnionych, młodych, bełchatowskich artystów, uczniów szkół podstawowych, w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV – VI, VII - VIII.  Miał zachęcić dzieci i młodzież do twórczych poszukiwań w dziedzinie malarstwa, rozbudzić  ich wyobraźnię; zachęcić do  kreatywnego myślenia oraz promować osiągnięcia artystyczne poprzez prezentację twórczości szerszemu gronu odbiorców. Najważniejszy był pomysł i estetyka wykonanych prac.

Na wystawie w galerii wiszą obrazy i obrazki wykonane techniką malarską, farbami wodnymi (akryl, akwarela, tempera, plakatówka). Można podziwiać bajeczne ogrody, w których fruwają różobarwne motyle, rajskie i zwyczajne ptaki. Najwięcej jest kwiatów. Wszystkie piękne i kolorowe. Młodzi artyści czasem inspirowali się sławnymi kwiatami, ale ich nie kopiowali.  Słoneczniki prezentowane na wystawie są inne, niż słoneczniki van Gogha. A lawendowe pole? - To już dorosłe malarstwo – ocenia instruktor plastyk Małgorzata Kucharska.

 Na konkurs ,,W ogrodzie’’ zgłoszono 74 prace, a wszystkie bardzo różnorodne, kolorowe i na wysokim poziomie. Jury w składzie: instruktor  plastyk Małgorzata Kucharska, grafik komputerowy Katarzyna Florczyk oraz instruktor ds. animacji i imprez Mariola Biegańska miały postawione nie lada wyzwanie. - Niestety nie mogliśmy nagrodzić wszystkich – mówi Małgorzata Kucharska.  Przyznało jednak 9 nagród i 4 wyróżnienia.

9 maja wicedyrektor MCK Paulina Broncel wręczyła nagrody, wyróżnienia i gratulacje.

W kategorii klas I-III przyznano I nagrodę Leoni Kołodziejczyk z klasy I a SP nr 5, II – Zofii Papuga z klasy I d SP nr 1 a III Ani Mokrzyńskiej z klasy I d, również z tej szkoły. 

W kategorii klas IV-VI - I nagrodę otrzymał Kacper Telinga z kl. IV c SP nr 8; II nagroda przypadła Maćkowi Kajzlerowi z klasy V d SP nr 3 a III nagrodę otrzymała Wiktoria Walczak- Stasiak z klasy IV c, rówież z tej szkoły. Wyróżnia otrzymali: Weronika Zajączkowska z klasy V a SP nr 4 i  Agnieszka Białaczewska z klasy Vd SP nr 3.

W kategorii klas VII-VIII przyznano I nagrodę Martynie Bogus z klasy VII NSP. II nagrodę otrzymała Zuzanna Szota z klasy kl. VIII d SP nr 8 a III – Nadia Mikołajczyk z klasy VII c, również z tej szkoły.

Wyróżnienia otrzymali:  Piotr Strzemieczny z klasy VII f SP nr 3 oraz Natalia Krawiec  z klasy VII NSP.

A.Staniaszek 

Organizator

Miasto Bełchatów