MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Kolorowe ozdoby wielkanocne

W dolnym foyer MCK PGE Giganty Mocy jest bajecznie kolorowo, w tonacji zielono - żółtej, która przeważa. Wszędzie stoją pisanki w koszyczkach, palmy, bazie, pisklaki, baranki i zajączki. To dzieło laureatów konkursu  na Ozdoby Wielkanocne.  Wszyscy zachowali tradycję, stali się jej strażnikami w to największe święto chrześcijaństwa, dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Na konkurs wpłynęło 78 prac, z których 17 zostało wyróżnionych równorzędnymi nagrodami w dwóch kategoriach wiekowych. 

Jury w składzie: Małgorzata Kucharska, Mariola Biegańska, Katarzyna Florczyk, Mirosława Świtoń miało więc bardzo trudny orzech do zgryzienia. Nagrodzeni zostali:

w kategorii klas I-IV

1. Maja Olejnik SP nr 1

2.Mateusz Kudra SP nr 1

3. Oskar Bartela SP nr 4

4. Stanisław Hulbój SP nr 5

5. Amelia Swat SP nr 1

6. Lena Stroszajn SP nr 5

7. Lidia Króliczak SP nr 8

8. Alan Zieliński SP nr 12

 kategorii kl. V-VIII

1. Antoni Kupiec SP nr 5

2. Błażej Cejnóg SP nr 3

3. Dominik Sikorski SP nr 3

4. Aleksander Sosnowski SP nr 8

5. Robert Smoleń SP nr 3

6. Oliwia Deptuła SP nr 5

7. Oliwia Kołodziejczyk SP nr 5

8. Bartosz Terkalski SP nr 8

9. Zuzanna Dryżek SP w Gomulinie

Nagrody i dyplomy bardzo młodym artystom wręczała 7 kwietnia wicedyrektor MCK Paulina Broncel. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Miejskim Centrum Kultury Giganty Mocy. Ozdoby wielkanocne będzie można podziwiać do końca kwietnia. 

A.Staniaszek

Organizator

Miasto Bełchatów