MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Kto zaludnia dziecięcą wyobraźnię

26 października został oficjalnie rozstrzygnięty organizowany od kilku lat przez Miejskie Centrum Kultury rodzinny konkurs plastyczny z cyklu "W krainie baśni" pt. "Bajkowe stwory’’. Dyrektor MCK Damian Nowak złożył jego uczestnikom gratulacje i wręczył nagrody. Tym razem były to bardzo przydatne małym i dużym artystom gadżety ufundowane przez MCK. Dyr. Nowak wręczył nagrody wszystkim uczestnikom konkursu nie tylko dlatego, że poziom artystyczny prac był bardzo wysoki. W konkursie ogłoszonym na FB i stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury wzięło udział siedem rodzinnych zespołów. Ilość ta pozwoliła zaprosić wszystkich na wernisaż i zachować bezpieczną odległość ze względów epidemicznych. Dolny hol jest naprawdę ogromny.      

Laureatami konkursu zostali ex aequo:
✔ Filip Jaszczak wraz z rodziną,
✔ Natalia Czarnecka wraz z rodziną, 
✔ Natalia Pawlak wraz z rodziną,
✔ Zosia Pawełoszek wraz z rodziną, 
✔ Nataniel Mospinek wraz z rodziną,
✔ Liwia Adamczyk wraz z rodziną, 
✔ Ida Cyferkowska wraz z rodziną,
✔ Tymoteusz Krotoszyński wraz z rodziną.

Zdecydowało o tym jury w składzie: instruktor plastyk w MCK Małgorzata Kucharska, starszy instruktor ds. animacji i imprez Mariola Biegańska oraz główny instruktor ds. animacji i imprez Agnieszka Bielska.

Wystawę pokonkursową można oglądać do końca listopada. Wiele mówi o literackich gustach babć, dziadków i rodziców bełchatowskich maluchów. Oni przecież czytają i opowiadają bajki, zapraszają do teatru i na filmy. Bajkowe stwory to nie tylko smoki. To także Czerwony Kapturek z wilkiem, Baba Jaga, smerfy i krasnoludki. Hol MCK zaludniły więc stwory zamieszkujące baśnie, bajki, wierszyki i spektakle teatralne dla dzieci. Rozwijają wszak wyobraźnię i język, bajkowe zwroty wchodzą zaś jako idiomy do języka.  Dlatego słuchanie bajek jest dla prawidłowego rozwoju dzieci bardzo ważne.

Konkurs adresowany był do dzieci w wieku 4-6 lat i ich rodzin z terenu Bełchatowa. Technika prac była dowolna i można było użyć dowolne  materiały oraz gotowe elementy. Każdy stwór musiał jednak samodzielnie stać lub siedzieć. To określało jego gotowość do ekspozycji. Rodzinny Konkurs Plastycznego został ogłoszony przez Miejskie Centrum Kultury po raz drugi, choć jest organizowany od kilku lat. Wcześniej miał nieco inną formułę, był przeznaczony dla przedszkolaków.

A.Staniaszek

 

 

 

Organizator

Miasto Bełchatów