
Strzępy
TVP Dystrybucja Kinowa wprowadziła do kin koprodukcję fabularną TVP zatytułowaną „Strzępy” w reżyserii Beaty Dzianowicz. Film został nagrodzony na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Opowiada o rodzinie, która musi zmierzyć się z postępującą chorobą dziadka. Jak bardzo alzheimer zmieni dotychczasową sielankę Pateroków? Czy druzgocąca diagnoza podrze ich życie na strzępy?
22 września do kin w całej Polsce trafiły „Strzępy” w reżyserii Beaty Dzianowicz. Za dystrybucję produkcji nagrodzonej na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odpowiada Dystrybucja Kinowa TVP. Data premiery filmu nie jest przypadkowa – dzień wcześniej obchodzony jest bowiem Światowy Dzień Choroby Alzheimera.
„Strzępy” Beaty Dzianowicz. Fabuła
Paterokowie to kochająca się, wielopokoleniowa rodzina. Mieszkają na Śląsku, prowadzą spokojne życie i cieszą się wspólnie spędzanymi chwilami. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie. Gerard (Grzegorz Przybył) zaczyna dziwnie się zachowywać, ma problemy z pamięcią, łamie normy i konwenanse. Okazuje się, że to pierwsze symptomy alzheimera. Choroba szybko postępuje. Mężczyzna staje się nieobliczalny i coraz mniej przypomina siebie. Bliscy robią wszystko, by mu pomóc, ale z czasem i oni zaczynają „chorować”. Łączące ich relacje zostają wystawione na próbę. Na światło dziennie wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje. Adam (Michał Żurawski) staje przed dylematem – życie pod jednym dachem z chorym ojcem czy zadbanie o dobro żony (Agnieszka Radzikowska) i córki (Pola Król). Jaką decyzję podejmie?
Premiera „Strzępów”. Koprodukcja TVP trafiła do kin
Premiera kinowa filmu w reżyserii Beaty Dzianowicz odbyła się w piątek 22 września. Producentem „Strzępów” jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, zaś koproducentami: Instytucja Filmowa Silesia Film oraz Telewizja Polska.
Film współfinansowany jest ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Śląskiego Funduszu Filmowego.