MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Sylwetki instruktorów

Jacek Owczarek (zajęcia z Improwizacji)-

tancerz, choreograf i pedagog tańca. Ukończył pedagogikę na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczeń Witolda Jurewicza. W latach 1994-2003 związany z Teatrem Tańca ALTER w Kaliszu, później był aktorem i tancerzem w Teatrze Nowym w Łodzi. Wziął wówczas m.in. udział we wspólnym projekcie Leszka Bzdyla i Piotra Cieplaka Przed południem, przed zmierzchem. Współpracował z wieloma teatrami dramatycznymi, tworzył ruch sceniczny i występował w kilkudziesięciu przedstawieniach teatralnych, współpracował m.in. z Pawłem Miśkiewiczem przy Spektaklach Przedtem/potem w Teatrze Starym w Krakowie oraz Peer Gynt. Szkice z dramatu Henryka Ibsena w Teatrze Dramatycznym w Warszawie oraz Trans Atlantyk, w reżyserii Mikołaja Grabowskiego w Teatrze Starym w Krakowie. Od kilku lat współpracuje z Konradem Dworakowskim i łódzkim Teatrem Lalki i Aktora Pinokio. Od 1996 uczy tańca i kontakt improwizacji na warsztatach ogólnopolskich i międzynarodowych i kursach instruktorskich, uczył m.in. w Państwowym Pomaturalnym Studium Animatorów Kultury w Kaliszu; jest kierownikiem studiów na Wydziale Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. 

 

Krzysztof Skolimowski (zajęcia z Hip- Hop)

tancerz i pedagog. Absolwent wychowania fizycznego na Uniwersytecie Łódzkim. Wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku „Choreografia i techniki tańca” oraz WSHE w Łodzi na kierunku „Taniec”. Współpracował z Teatrem Bretoncaffe w Warszawie, wziął udział w projekcie badawczym Taniec śniącego ciała (2006) Sławomira Krawczyńskiego i Anny Godowskiej dotyczącego pracy z procesem metodą Psychologii Zorientowanej na Proces Arnolda Mindella. W roku 2007 zatańczył we Flow – opartym na Czekając na Godota Becketta spektaklu w reżyserii Norberta Rakowskiego, w choreografii Jacka Owczarka oraz Witolda Jurewicza. Współpracując z łódzką Pracownią Fizyczną występuje w spektaklach Powyżej nieba w chór. Witolda Jurewicza, w Zdarzeniach Jacka Owczarka i SzaZy, Soul Project / PL (2013) w reż. Davida Zambrano oraz wielu działaniach performatywnych. 

 

Anetta Wojtuch (koordynator merytoryczny projektu)

magister pedagogiki, instruktor i choreograf. Pani Anetta kształciła się w jednej z najlepszych szkół tańca na świecie – w Studiu Tańca „Harmonic” w Paryżu. Jest absolwentką Akademii Świętokrzyskiej oraz Zespołu Szkół Artystycznych Top - Art w Szczecinie na kierunku tanecznym. Na co dzień pracuje z grupą taneczną "Progress" z Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Grupa jest laureatem licznych konkursów, przeglądów i festiwali zarówno na szczeblu ogólnopolskim jak i międzynarodowym. Pedagog tańca na warsztatach w kraju i zagranicą. Nauczyciel z zakresu tańca współczesnego, tańca klasycznego, kompozycji tańca w Szkołach Policealnych Teb Edukacja (studia stacjonarne i niestacjonarne), na kierunku instruktor tańca. Brała udział w specjalnych projektach choreograficznych realizowanych przez Katarzynę Skawińską założycielkę Teatru Tańca DF z Krakowa. Pracowała jako tancerka w Disneyland Resort Paris. W ramach XX Jesiennych Spotkań Teatralnych z BAT-em będzie odpowiedzialna za warsztaty taneczne i wraz z grupą weźmie udział w warsztatach "Teatr. Taniec. Multimedia. Sztuka wzmacniania przekazu". 

Organizator

Miasto Bełchatów